Millal sai minust reisihuviline?

reisimine eluümbermaailma itaalia veneetsia

Reisimine on tegevus, mida olen nautinud juba aastaid. Tegelikult sellise päris reisimisega alustasin ma väga hilja. Lendasin esimest korda lennukiga kui olin 26 aastane. Ja seda lennukisõitu ma olin ikka kaua oodanud. Ja see kõik oli väga põnev. Mis sest, et lennufirma oli Ryanair 😀 Sihtkoht oli aga vinge, ikkagi London 🙂 

 Nagu vanasõna ütleb, parem hilja kui mitte kunagi!

Ja see Inglismaa reis on siiani ikka meeles. Kui palju me jõudsime mingi 4 päevaga näha, kuulda, käia. 

Seikluslik reisja

Täpselt see ma olen. Seikluslik reisja. Ma pole väga basseiniääres istuja. Ja ei ole ka väga palju püsivust raamatut lugeda. Aga kui on kuskile minek, midagi uut avastada, kogeda miskit põnevat – olen ma kohe platsis. Eriti kui tegu on välismaaga. Ja seetõttu selle piiratud ajaga püüan reisidest võtta alati maksimumi. Käia paljudes kohtades ja nautida seda. 

Minu neli soovitust, mida reisil kogeda: 

  • Tee enne reisi väike eeltöö ja uuri kultuuri. Mina ostan alati kaasa raamatu linna või maa kohta, et uurida põhjalikumalt vaatamisväärsuste tausta, kohalikku elu-olu vms. Siis on kohapeal lihtsam.
  • Kasuta võimalikult palju erinevaid transpordiliike:  sõida võõral maal bussi, trammi, rongi, laeva, praami, rikša, rolleri, auto, jalgratta või jumal teab veel millega. 
  • Söö kindlasti kohalikku toitu ja naudi erinevaid maitseid. Mina ostan alati kaasa ka maitseaineid, et kodus maitseelamusi edasi jagada ja reisimeeleolu pikendada. 
  • Shopping – alati mingi väike ost teeb tuju rõõmsaks ja toetab kohalikku majandust. Mina kogun külmkapimagneteid näiteks. 

Ja olles seikluslik reisja näen ja kogen ma palju. Seda siin reisiblogis #eluümbermaailma teiega jagangi 😉 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga