Autonädalavahetus: Ameerika autode näitus Murcias 🇺🇸

ameerika autod hispaania eluümbermaailma triinu sirge triinusirge mentor healolu

Autonädalavahetus algas juba laupäeval kui külastasime Automotion autonäitust. Arvasin reklaami järgi, et tegu on millegi sarnasega nagu Eestis Motoshow, et nagu näitus ja et on vaadata uusi põnevaid mudeleid ning erinevaid automarke. Eks seda oligi, kuid peamiselt oli tegu lihtsalt megasuure automüügituruga. Erinevad automüügifirmad (millest osad olin juba varasemalt läbi käinud nende endi poodides kui endale autot otsisin) olid tulnud ja toonud enda saalid tühjaks ühte saali kokku. Eks oli ka uusi mudeleid, mida sai uudistada, aga liiga kaua seal siiski aega ei veetnud. Pilet maksis flaieriga 4 euri, muidu oleks sissepääs olnud 6 eurot. 10 a lapselt raha ei küsitud 😊

Automotion 38 Torre-Pacheco

Hoopis põnevam päev oli pühapäev, mil suundusime Murciasse. Päris autonäitusele. Päris Ameerika autode näitusele ja see näitus oli väga suur. Kolm suurt autoparkla täit Ameerika rauda. Väga palju oli Ford Mustange erinevas võtmes – need autod on siin riigis väga populaarsed. Saan aru ka miks, sest Mustang või Shelby on äge, enamasti võimas ja väike. Piisavalt väike, et sellega igapäevaselt sõita. Umbes nagu Porsche. Auto, millega saab sõita ka igapäevaselt. Ostes näiteks Ferrari – siis sellega ilmselt igapäev ei sõidaks… Nii, aga nüüd autodest ja üritusest.

Ameerika autod kogunesid Murcia äärelinna Cervemuri õllesaali lähistele, ürituse nimeks American Cars Meeting. Eelnevalt registreerisime oma auto, Ford F150 SVT Lighting ära ürituse lehel/meilis. Ja kui olid registreeritud, siis said saabudes kuponge. Meie olime kolmekesi: mina, Mikk ja Nora, ning meile anti siis 4 õlletalongi ja 2 hamburgeri talongi friikatega 😀 Ju siis olime nii januste nägudega 😛 Ja see õlu/jook + söök on tasuta. See on sellistel autoüritustel väga tervitatav. Sa tuled ja oled terve päeva seal, näitad enda autot, oled ette valmistanud autot, löönud veljed läikima jne – see on päris loogiline, et sinu aega hinnatakse ja pakutakse väikest sööki-jooki. Osalemistasu ei ole sellistel üritustel olnud. Ja sel korral jäi meil üks õlletalong isegi kasutamata, sest Noral tuli hammas ära ja pidime veidi varem ära minema seetõttu. Äkki järgmisel aastal samad talongid 😀 Ehk tasub alles hoida?

Aga kuna üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, siis siin on galerii nähtud lahedatest autodest. Minu lemmikuks kujunesid kolm filmiautot, mida niimoodi ühel üritusel koos vist näinud ei olegi. A-Teami buss, Michael Knighti KITT seerialist “Knight Rider” ja filmist “Back to the Future” auto. Milline neist on sinu lemmik?

Murcia American Cars Meeting 2023 🇺🇸

Cervemuri õllesaal oli lisaks autodele üks mõnus ja põnev koht. Seal oli niipalju õllevalikut. Erinevate maade õllesid sai vaadist või pudelist. Kuna minu lemmikõlu on Grimbergen, siis Eestist Hispaaniasse kolides mõtlesingi, et siin seda ilmselt ei pakuta, aga näe. Saab ja täitsa kahte sorti – nii heledat kui tumedat. Kohapeal on pood, kust saab lisaks pudeliõlledele osta kaasa õllepruulija logodega klaase. Vanasti ma väga fännasin neid erinevate brändide klaase ja endalgi teatav kogu on Eestis veel olemas. Kuna poes olid tehtud vahvad kinkepakid, siis valisin endale sealt ühe ikkagi koju toomiseks – minu pakis oli 1 Leffe jalaga õlleklaas ja 6 õlut. Koju tulles tegin paki lahti ja ohoo imet. Olin valinud tumedate õllede paki, kus nii mitmedki märjukesed olid 6 kuni 9 kraadi 😀 Korralik kange kraam. Mulle meeldivad tumedad õlled ja jõuluajal on tegelikult täitsa tore üks tumedam jook ära juua. Niiet pudelid läksid külma. Võta ka üks mõnus õlu ligi ning vaata minu pildigaleriid autodest. Eestis on näiteks hea Tõmmu hiid 😉

Head nautimist!
Triinu Sirge

#eluümbermaailma #eluhispaanias #autonäitus #ameerikaautod #murcia #hispaania #americancarsmeeting #spain #españa

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga